Kantoni Pau-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Pau-Nord
Canton de Pau-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Pau
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.138 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6449
Kantoni Pau-Nord – harta_foto

Kantoni Pau-Nord (frëngjisht: Canton de Pau-Nord) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pau. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17138 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Pau-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - André Duchateau

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]