Kantoni Nay-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nay-Est
Canton de Nay-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Nay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.430 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6425
Kantoni Nay-Est – harta_foto

Kantoni Nay-Est (frëngjisht: Canton de Nay-Est) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16430 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nay-Est aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christian Petchot-Bacqué

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]