Kantoni Mauléon-Licharre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mauléon-Licharre
Canton de Mauléon-Licharre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Mauléon-Licharre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 314 km2
Popullsia 9.955 banorë 2009
Dendësia 31,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6420
Kantoni Mauléon-Licharre – harta_foto

Kantoni Mauléon-Licharre (frëngjisht: Canton de Mauléon-Licharre) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mauléon-Licharre. Ka sipërfaqe 314km2 dhe popullsi 9955 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mauléon-Licharre aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]