Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry
Canton de Saint-Étienne-de-Baïgorry
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Saint-Étienne-de-Baïgorry
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 310 km2
Popullsia 5.798 banorë 2009
Dendësia 18,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6433
Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry – harta_foto

Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-de-Baïgorry) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne-de-Baïgorry. Ka sipërfaqe 310km2 dhe popullsi 5798 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]