Kantoni Salies-de-Béarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Salies-de-Béarn
Canton de Salies-de-Béarn
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Salies-de-Béarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151 km2
Popullsia 8.819 banorë 2009
Dendësia 58,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6437
Kantoni Salies-de-Béarn – harta_foto

Kantoni Salies-de-Béarn (frëngjisht: Canton de Salies-de-Béarn) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Salies-de-Béarn. Ka sipërfaqe 151km2 dhe popullsi 8819 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Salies-de-Béarn aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]