Kantoni Garlin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Garlin
Canton de Garlin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Garlin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139 km2
Popullsia 3.721 banorë 2009
Dendësia 26,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6411
Kantoni Garlin – harta_foto

Kantoni Garlin (frëngjisht: Canton de Garlin) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Garlin. Ka sipërfaqe 139km2 dhe popullsi 3721 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Garlin aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]