Kantoni Bonneuil-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bonneuil-sur-Marne
Canton de Bonneuil-sur-Marne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Bonneuil-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 5,51 km2
Popullsia 15.889 banorë 1999
Dendësia 2.883,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9403

Kantoni Bonneuil-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Bonneuil-sur-Marne) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bonneuil-sur-Marne. Ka sipërfaqe 5.51km2 dhe popullsi 15889 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bonneuil-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]