Kantoni Chevilly-Larue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chevilly-Larue
Canton de Chevilly-Larue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement L'Haÿ-les-Roses
Kryeqëndra Chevilly-Larue
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 8,42 km2
Popullsia 23.573 banorë 1999
Dendësia 2.799,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9442

Kantoni Chevilly-Larue (frëngjisht: Canton de Chevilly-Larue) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chevilly-Larue. Ka sipërfaqe 8.42km2 dhe popullsi 23573 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chevilly-Larue aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]