Kantoni Ormesson-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ormesson-sur-Marne
Canton d'Ormesson-sur-Marne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Nogent-sur-Marne
Kryeqëndra Ormesson-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 17,1 km2
Popullsia 24.616 banorë 1999
Dendësia 1.439,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9444

Kantoni Ormesson-sur-Marne (frëngjisht: Canton d'Ormesson-sur-Marne) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ormesson-sur-Marne. Ka sipërfaqe 17.1km2 dhe popullsi 24616 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ormesson-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]