Kantoni Champigny-sur-Marne-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Champigny-sur-Marne-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej24.094

Kantoni Champigny-sur-Marne-Est (frëngjisht: Canton de Champigny-sur-Marne-Est) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champigny-sur-Marne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24094 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champigny-sur-Marne-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]