Kantoni Ivry-sur-Seine-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Ivry-sur-Seine-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej24.726

Kantoni Ivry-sur-Seine-Est (frëngjisht: Canton d'Ivry-sur-Seine-Est) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ivry-sur-Seine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24726 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ivry-sur-Seine-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]