Kantoni L'Haÿ-les-Roses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Haÿ-les-Roses
Canton de l'Haÿ-les-Roses
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement L'Haÿ-les-Roses
Kryeqëndra L'Haÿ-les-Roses
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,88 km2
Popullsia 29.660 banorë 1999
Dendësia 7.644,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9412

Kantoni L'Haÿ-les-Roses (frëngjisht: Canton de L'Haÿ-les-Roses) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Haÿ-les-Roses. Ka sipërfaqe 3.88km2 dhe popullsi 29660 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Haÿ-les-Roses aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]