Kantoni Joinville-le-Pont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Joinville-le-Pont
Canton de Joinville-le-Pont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Nogent-sur-Marne
Kryeqëndra Joinville-le-Pont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2,3 km2
Popullsia 17.177 banorë 2006
Dendësia 7.468,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9415

Kantoni Joinville-le-Pont (frëngjisht: Canton de Joinville-le-Pont) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Joinville-le-Pont. Ka sipërfaqe 2.3km2 dhe popullsi 17177 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Joinville-le-Pont aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]