Kantoni Vitry-sur-Seine-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vitry-sur-Seine-Est
Canton de Vitry-sur-Seine-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Vitry-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.812 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9432

Kantoni Vitry-sur-Seine-Est (frëngjisht: Canton de Vitry-sur-Seine-Est) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vitry-sur-Seine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27812 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vitry-sur-Seine-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]