Jump to content

Kantoni Créteil-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Créteil-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej26.330

Kantoni Créteil-Ouest (frëngjisht: Canton de Créteil-Ouest) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Créteil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26330 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Créteil-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]