Kantoni Fontenay-sous-Bois-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Fontenay-sous-Bois-Est
kanton
Population
 • Total25.545

Kantoni Fontenay-sous-Bois-Est (frëngjisht: Canton de Fontenay-sous-Bois-Est) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontenay-sous-Bois. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25545 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontenay-sous-Bois-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]