Kantoni Orly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orly
Canton d'Orly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Orly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 6,69 km2
Popullsia 20.470 banorë 1999
Dendësia 3.059,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9420

Kantoni Orly (frëngjisht: Canton d'Orly) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orly. Ka sipërfaqe 6.69km2 dhe popullsi 20470 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orly aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]