Kantoni Boissy-Saint-Léger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Boissy-Saint-Léger
Canton de Boissy-Saint-Léger
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Boissy-Saint-Léger
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 15,9 km2
Popullsia 32.818 banorë 1999
Dendësia 2.064,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9402

Kantoni Boissy-Saint-Léger (frëngjisht: Canton de Boissy-Saint-Léger) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boissy-Saint-Léger. Ka sipërfaqe 15.9km2 dhe popullsi 32818 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boissy-Saint-Léger aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]