Kantoni Le Perreux-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Perreux-sur-Marne
Canton du Perreux-sur-Marne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Nogent-sur-Marne
Kryeqëndra Le Perreux-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,96 km2
Popullsia 30.080 banorë 1999
Dendësia 7.595,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9421

Kantoni Le Perreux-sur-Marne (frëngjisht: Canton du Perreux-sur-Marne) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Perreux-sur-Marne. Ka sipërfaqe 3.96km2 dhe popullsi 30080 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Perreux-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]