Jump to content

Kantoni Choisy-le-Roi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Choisy-le-Roi
kanton
Popullsia
 • Gjithsej34.336

Kantoni Choisy-le-Roi (frëngjisht: Canton de Choisy-le-Roi) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Choisy-le-Roi. Ka sipërfaqe 5.43km2 dhe popullsi 34336 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Choisy-le-Roi aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]