Jump to content

Kantoni Villeneuve-Saint-Georges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Villeneuve-Saint-Georges
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.106

Kantoni Villeneuve-Saint-Georges (frëngjisht: Canton de Villeneuve-Saint-Georges) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-Saint-Georges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20106 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-Saint-Georges aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]