Kantoni Vincennes-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vincennes-Est
Canton de Vincennes-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Nogent-sur-Marne
Kryeqëndra Vincennes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.057 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9439

Kantoni Vincennes-Est (frëngjisht: Canton de Vincennes-Est) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vincennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22057 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vincennes-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]