Kantoni Saint-Maur-des-Fossés-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Maur-des-Fossés-Centre
Canton de Saint-Maur-des-Fossés-Centre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Saint-Maur-des-Fossés
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 30.859 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9423

Kantoni Saint-Maur-des-Fossés-Centre (frëngjisht: Canton de Saint-Maur-des-Fossés-Centre) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Maur-des-Fossés. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 30859 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Maur-des-Fossés-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]