Kantoni Villeneuve-le-Roi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villeneuve-le-Roi
Canton de Villeneuve-le-Roi
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Villeneuve-le-Roi
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 9,51 km2
Popullsia 23.159 banorë 1999
Dendësia 2.435,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9428

Kantoni Villeneuve-le-Roi (frëngjisht: Canton de Villeneuve-le-Roi) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-le-Roi. Ka sipërfaqe 9.51km2 dhe popullsi 23159 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-le-Roi aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]