Kantoni Fontenay-sous-Bois-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fontenay-sous-Bois-Ouest
Canton de Fontenay-sous-Bois-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Nogent-sur-Marne
Kryeqëndra Fontenay-sous-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.376 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9430

Kantoni Fontenay-sous-Bois-Ouest (frëngjisht: Canton de Fontenay-sous-Bois-Ouest) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontenay-sous-Bois. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25376 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontenay-sous-Bois-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • [2008-2014] - Liliane Pierre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]