Kantoni Saint-Maur-La Varenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Maur-La Varenne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej19.462

Kantoni Saint-Maur-La Varenne (frëngjisht: Canton de Saint-Maur-La Varenne) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Maur-des-Fossés. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19462 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Maur-La Varenne aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]