Kantoni Charenton-le-Pont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Charenton-le-Pont
Canton de Charenton-le-Pont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement Créteil
Kryeqëndra Charenton-le-Pont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,28 km2
Popullsia 39.330 banorë 1999
Dendësia 11.990,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9407

Kantoni Charenton-le-Pont (frëngjisht: Canton de Charenton-le-Pont) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charenton-le-Pont. Ka sipërfaqe 3.28km2 dhe popullsi 39330 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Charenton-le-Pont aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]