Kantoni Le Kremlin-Bicêtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Kremlin-Bicêtre
Canton du Kremlin-Bicêtre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Arrondissement L'Haÿ-les-Roses
Kryeqëndra Le Kremlin-Bicêtre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 33.591 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9416

Kantoni Le Kremlin-Bicêtre (frëngjisht: Canton du Kremlin-Bicêtre) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Kremlin-Bicêtre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33591 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Kremlin-Bicêtre aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]