Jump to content

Kantoni Créteil-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Créteil-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej34.420

Kantoni Créteil-Sud (frëngjisht: Canton de Créteil-Sud) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Créteil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34420 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Créteil-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]