Jump to content

Kantoni Maisons-Alfort-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Maisons-Alfort-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.399

Kantoni Maisons-Alfort-Sud (frëngjisht: Canton de Maisons-Alfort-Sud) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Maisons-Alfort. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27399 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Maisons-Alfort-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]