Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.222

Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre (frëngjisht: Canton de Champigny-sur-Marne-Centre) është një kantondepartamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champigny-sur-Marne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25222 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]