Kantoni Bourgoin-Jallieu-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourgoin-Jallieu-Nord
Canton de Bourgoin-Jallieu-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement La Tour-du-Pin
Kryeqëndra Bourgoin-Jallieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.484 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3853

Kantoni Bourgoin-Jallieu-Nord (frëngjisht: Canton de Bourgoin-Jallieu-Nord) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourgoin-Jallieu. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27484 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourgoin-Jallieu-Nord aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Bernard Cottaz

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]