Kantoni Heyrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Heyrieux
Canton d'Heyrieux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Vienne
Kryeqëndra Heyrieux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 108,4 km2
Popullsia 20.482 banorë 2010
Dendësia 188,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3815

Kantoni Heyrieux (frëngjisht: Canton d'Heyrieux) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Heyrieux. Ka sipërfaqe 108.4km2 dhe popullsi 20482 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Heyrieux aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Thierry Auboyer

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]