Kantoni Saint-Geoire-en-Valdaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Geoire-en-Valdaine
Canton de Saint-Geoire-en-Valdaine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement La Tour-du-Pin
Kryeqëndra Saint-Geoire-en-Valdaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 105,66 km2
Popullsia 9.796 banorë 2010
Dendësia 92,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3827

Kantoni Saint-Geoire-en-Valdaine (frëngjisht: Canton de Saint-Geoire-en-Valdaine) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Geoire-en-Valdaine. Ka sipërfaqe 105.66km2 dhe popullsi 9796 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Geoire-en-Valdaine aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - André Gillet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]