Jump to content

Kantoni Pont-de-Chéruy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pont-de-Chéruy
kanton
Popullsia
 • Gjithsej23.891

Kantoni Pont-de-Chéruy (frëngjisht: Canton de Pont-de-Chéruy) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pont-de-Chéruy. Ka sipërfaqe 61.54km2 dhe popullsi 23891 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pont-de-Chéruy aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gérard Dezempte

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]