Kantoni La Côte-Saint-André

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Côte-Saint-André
Canton de La Côte-Saint-André
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Vienne
Kryeqëndra La Côte-Saint-André
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 199,1 km2
Popullsia 15.372 banorë 2010
Dendësia 77,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3807

Kantoni La Côte-Saint-André (frëngjisht: Canton de La Côte-Saint-André) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Côte-Saint-André. Ka sipërfaqe 199.1km2 dhe popullsi 15372 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Côte-Saint-André aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]