Kantoni Fontaine-Sassenage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fontaine-Sassenage
Canton de Fontaine-Sassenage
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Fontaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.115 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3832

Kantoni Fontaine-Sassenage (frëngjisht: Canton de Fontaine-Sassenage) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontaine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27115 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontaine-Sassenage aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yannick Belle

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]