Kantoni Roybon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Roybon
Canton de Roybon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Roybon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,02 km2
Popullsia 6.924 banorë 2010
Dendësia 38,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3825

Kantoni Roybon (frëngjisht: Canton de Roybon) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Roybon. Ka sipërfaqe 181.02km2 dhe popullsi 6924 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Roybon aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Marcel Bachasson

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]