Kantoni Domène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Domène
Canton de Domène
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Domène
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.139 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3809

Kantoni Domène (frëngjisht: Canton de Domène) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Domène. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29139 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Domène aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]