Kantoni Bourgoin-Jallieu-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourgoin-Jallieu-Sud
Canton de Bourgoin-Jallieu-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement La Tour-du-Pin
Kryeqëndra Bourgoin-Jallieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 24.789 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3804

Kantoni Bourgoin-Jallieu-Sud (frëngjisht: Canton de Bourgoin-Jallieu-Sud) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourgoin-Jallieu. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24789 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourgoin-Jallieu-Sud aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Cottalorda

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]