Kantoni Échirolles-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Échirolles-Est
Canton d'Échirolles-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Échirolles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.795 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3847

Kantoni Échirolles-Est (frëngjisht: Canton d'Échirolles-Est) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Échirolles. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13795 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Échirolles-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Sylvette Rochas

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]