Kantoni Grenoble-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Grenoble-1
Canton de Grenoble-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Grenoble
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.548 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3812

Kantoni Grenoble-1 (frëngjisht: Canton de Grenoble-1) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grenoble. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31548 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Grenoble-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Olivier Bertrand

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]