Kantoni Monestier-de-Clermont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Monestier-de-Clermont
Canton de Monestier-de-Clermont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Monestier-de-Clermont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 231,76 km2
Popullsia 4.948 banorë 2010
Dendësia 21,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3818

Kantoni Monestier-de-Clermont (frëngjisht: Canton de Monestier-de-Clermont) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monestier-de-Clermont. Ka sipërfaqe 231.76km2 dhe popullsi 4948 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monestier-de-Clermont aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Frédérique Puissat

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]