Kantoni Tullins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tullins
Canton de Tullins
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Tullins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 128,61 km2
Popullsia 12.868 banorë 2010
Dendësia 100,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3835

Kantoni Tullins (frëngjisht: Canton de Tullins) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tullins. Ka sipërfaqe 128.61km2 dhe popullsi 12868 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tullins aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]