Jump to content

Kantoni Grenoble-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Grenoble-6
kanton
Popullsia
 • Gjithsej22.570

Kantoni Grenoble-6 (frëngjisht: Canton de Grenoble-6) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grenoble. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22570 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grenoble-6 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Gisèle Perez

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]