Kantoni Grenoble-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Grenoble-5
Canton de Grenoble-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Grenoble
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 32.124 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3849

Kantoni Grenoble-5 (frëngjisht: Canton de Grenoble-5) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grenoble. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32124 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Grenoble-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Christine Crifo

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]