Kantoni Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs
Canton de Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Grenoble
Kryeqëndra Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,38 km2
Popullsia 12.635 banorë 2010
Dendësia 99,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3826

Kantoni Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs. Ka sipërfaqe 127.38km2 dhe popullsi 12635 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-de-Saint-Geoirs aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - René Vette

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]