Kantoni La Verpillière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Verpillière
Canton de La Verpillière
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement La Tour-du-Pin
Kryeqëndra La Verpillière
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 95,35 km2
Popullsia 18.946 banorë 2010
Dendësia 198,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3837

Kantoni La Verpillière (frëngjisht: Canton de La Verpillière) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Verpillière. Ka sipërfaqe 95.35km2 dhe popullsi 18946 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Verpillière aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]