Kantoni Beaurepaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaurepaire
Canton de Beaurepaire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement Vienne
Kryeqëndra Beaurepaire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197,71 km2
Popullsia 14.826 banorë 2010
Dendësia 74,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3802

Kantoni Beaurepaire (frëngjisht: Canton de Beaurepaire) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaurepaire. Ka sipërfaqe 197.71km2 dhe popullsi 14826 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaurepaire aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]