Kantoni Le Grand-Lemps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Grand-Lemps
Canton du Grand-Lemps
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Arrondissement La Tour-du-Pin
Kryeqëndra Le Grand-Lemps
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,03 km2
Popullsia 15.212 banorë 2010
Dendësia 109,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3811

Kantoni Le Grand-Lemps (frëngjisht: Canton du Grand-Lemps) është një kantondepartamentin Isère, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Grand-Lemps. Ka sipërfaqe 139.03km2 dhe popullsi 15212 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Grand-Lemps aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Didier Rambaud

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]